Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Bratislava porazila Prešov

Bratislava porazila Prešov

Aj keď Bratislava ťahala na začiatku zápasu 31. kola proti Prešovu za kratší koniec, bývalí majstri Slovenska sa nenechali zahanbiť. Po úvodnom inkasovanom góle vzali osud do vlastných rúk a otočili výsledok vo vlastný prospech. Stretnutie Bratislava Prešov sa nakoniec skončilo výsledkom 3:1 a Slovanisti si tak boli schopní upevniť druhé miesto v celkovej tabuľke. Prvá Žilina je bohužiaľ už v nedohľadne.

 

 

Bratislava porazila Prešov a upevnila si druhé miesto

 


 
Prvý polčas


Bratislava na začiatku zápasu úplne nereprezentovala svoje meno a dovolila hosťom skórovať ako prvým. Za posledný tím tabuľky, Prešov, sa presne trafil Erik Streňo. Písala sa 16. minúta a skóre bolo 0:1 pre domácich. Slovanisti boli našťastie schopní hodiť nesmelý štart rýchlo za hlavu a ísť ďalej. V drese Slovana začal preukazovať aktívnu snahu Soumah. Bol to on, kto sa často ocitával v akciách a nie je preto prekvapením, že práve Soumah otvoril skóre pre Bratislavu. Po jeho úspešnom útoku Bratislava dokázala vyrovnať a hralo sa odznova. Netrvalo dlho (presne dvanásť minút) a Slovanisti sa mohli radovať aj z ďalšieho gólu. Tentokrát presne mieril Ruben Ligeon. Domácim odhadlo a v pokoji mohli odísť po konci prvého polčasu do striedačiek.


Druhé dejstvo


Zmena strán umožnila obom tímom vyčistiť si hlavy. Druhý polčas začal tak trochu dramaticky po chybnej rozohrávke Prešova. Čavrič využil príležitosť, uchmatol loptu a začal sa rútiť na brankára, ale našťastie pre hostí vyšiel jeho útok naprázdno. Skóre ostalo nezmenené po nejaký čas - do 85. minúty sa sieť žiadnej z bránok nie a nie rozvlniť. Prvej sa podarilo prelomiť tento odpor Bratislave. Milan Rundič odhlavičkoval loptu do bránky súpera iba päť minút pred koncom stretnutia a ustanovil tak konečné skóre na 3:1. Bratislava sa teda nenechala rozhodiť pokazeným začiatkom zápasu a poslala Prešov tam kam patrí – na poslednú priečku tabuľky. Jeho účinkovanie v najvyššej súťaži tak malo iba krátke trvanie.

 

 

Bratislava porazila Prešov a upevnila si druhé miesto


 
Ako bolo spomínané, Bratislava si pomerne čistým víťazstvom upevnila svoju pozíciu ako druhý najlepší tím. Výsledky superligy pasujú za slovenského majstra Žilinu, ktorej sa počas 31. kôl podarilo nazhromaždiť slušný náskok 13 bodov. Ani druhý najlepší tím, Slovan, ju nemá šancu dohnať. Slovan ale nemusí ľutovať. Druhá priečka stále garantuje možnosť účasti v Európskej lige a zároveň aj možnosť zrovnávať sa s lepšími. Závisí už iba futbalistoch, ako sa k európskej výzve postavia a popasujú so svetom.