Úvod > Články a rady > Všeobecné články > Bratislava aj po zápase s Trnavou neúspešná

Bratislava aj po zápase s Trnavou neúspešná

Bratislava aj po zápase s Trnavou neúspešná

 

Diváci bratislavského Slovana zažili nepríjemné sklamanie aj predposlednom zápase jesennej časti, keď futbalisti z tretieho miesta tabuľky podľahli štvrtej Trnave najtesnejším rozdielom 0:1. Na rozdiel od Trnavy užívajúcej si pobyt na víťaznej vlne, Bratislave príde zimná prestávka vhod. Počas decembra a januára sa budú musieť futbalisti Slovana spamätať a ak chcú v druhej polovici sezóny reálne pomýšľať na ligové víťazstvo, tak musí vypracovať aj reálny a uskutočniteľný plán.

 

Do zápasu odohrávajúceho sa prvú decembrovú nedeľu roka nastúpili dve odlišné družstvá. Domáci Slovan si s predošlého stretnutia odniesol porážku s lídrom tabuľky, Žilinou, zatiaľ čo Trnava mala na svojom konte výhru nad Prešovom aj Myjavou. Aj to mohlo v konečnom výsledku dodať hosťom morálnu prevahu.

 

Bratislava aj po zápase s Trnavou neúspešná

 

Prvý polčas

 

Aj napriek počiatočnej aktivite oboch tímov, domáca Bratislava mala vo vyvíjaní tlaku na súpera prevahu. Futbalisti z nej však nedokázali vyťažiť cenný gól a tak prebrala iniciatívu Trnava. V jej mene sa prvý útok na bránku Bratislavy dostavil už v ôsmej minúte. Halilovič po Čonkovom centri napriahol a našťastie pre domácich bola jeho strela zablokovaná telom obrancu. O druhý pokus Trnavy sa o pár minút po prvom útoku postaral Tóth. Podobne ako v prvom prípade, ani jeho strela sa nedostala k brankárovi. V tomto prípade išlo o nepresný zásah.

 

Známe slovenské príslovie „do tretice všetko dobre“ platilo aj v stretnutí medzi Bratislavou a Trnavou. Útokmi osmelená Trnava sa k príležitosti dostala aj tretíkrát a tentokrát po spolupráci Mikoviča a Tambeho zakončila úspešne. Písala sa 21. minúta a Trnava sa ujala jednogólového vedenia 1:0. Bratislava mala do konca prvého polčasu ešte šancu vyrovnať, keď po faule na jedného zo svojich hráčov kopala penaltu. Priskinova strela však našla iba brankára a Trnava si tak mohla vydýchnuť.

 

Bratislava aj po zápase s Trnavou neúspešná

 

Druhý polčas

 

Bratislava bola rozhodnutá v druhom dejstve niečo s výsledkom zápasu urobiť. Jej snaha ale prevažne stroskotávala na nepresnostiach v rozohrávke a naopak, spôsobené chyby skôr dovoľovali  hosťom podnikať ďalšie útoky. Trnava sa dvakrát ocitla v tesnej blízkosti skórovania. V jednom prípade hlavička Tambeho iba tesne minula bránku Bratislavy a v druhom Mikovič nastrelil žrď. Nebolo preto prekvapením, že Slovan do konca zápasu už nedokázal odvrátiť prehru a daroval Trnave zisk troch bodov.

 

Futbalisti ani fanúšikovia Slovana neboli dvakrát nadšený z výsledku stretnutia. Neúspech Slovana mohol bolieť o to viac, že duel Trnavy a Bratislavy je už dlhú dobu považovaný za najslávnejšie slovenské derby. Veľká časť sezóny je však ešte pred nami a ešte preto nie je nič stratené.

 

Šancu napraviť výsledky superligy pred Vianocami dostane Slovan túto sobotu v stretnutí so Spartakom Myjavou. Keďže ani Myjave sa v posledných zápasoch príliš nedarilo, zisk troch bodov bude pre obe strany viac dôležitý ako inokedy a ich futbalisti budú o body urputne bojovať. Dokážete odhadnúť víťaza tohto stretnutia?