Úvod > Spravodajstvo > Svet > Zatknutého ruského novinára Golunova pustili na slobodu, troch policajtov prepustili

Zatknutého ruského novinára Golunova pustili na slobodu, troch policajtov prepustili

Dalšie články v kategórií

MOSKVA 11. júna (WebNoviny.sk) - V Rusku v utorok nečakane prepustili na slobodu investigatívneho novinára Ivana Golunova, ktorého zatkli vo štvrtok za to, že údajne mal pri sebe syntetické drogy.

Prekvapivé rozuzlenie


Ako v utorok informoval ruský minister vnútra Vladimir Kolokolcev, "obvinenia voči Golunovovi sa nepotvrdili", ruší sa preto príkaz na jeho domáce väzenie a, naopak, v súvislosti s týmto prípadom prídu o prácu traja policajní predstavitelia a niekoľkých ich ďalších kolegov podrobia vyšetrovaniu.

Ide o prekvapivé rozuzlenie prípadu, ktorý od začiatku komentátori označujú za politicky motivovaný. Osudy zatknutých novinárov sa totiž v Rusku zvyčajne takto šťastne nekončia.

Do tohto prípadu sa však od začiatku obuli ruské médiá a tri popredné ruské denníky na svojich pondelkových titulných stránkach s Golunovom prejavili solidaritu.

Spoločný editoriál


Kommersant, Vedomosti a RBK zverejnili spoločný editoriál s nadpisom Ja/My Ivanov Golunov, v ktorom vyzvali úrady na transparentné vyšetrenie prípadu.

V utorok sa ku kritike polície nečakane pridala aj Valentina Matvijenková, predsedníčka Rady federácie, hornej komory ruskej Štátnej dumy, ktorá je po prezidentovi Vladimirovi Putinovi a premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi formálne treťou najvyššie postavenou predstaviteľkou krajiny.

Matvijenková vyhlásila, že sa v tejto veci spojila s ruským generálnym prokurátorom a ten jej prisľúbil, že na túto kauzu osobne dohliadne.Viac k témam: novinár, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Zatknutého ruského novinára Golunova pustili na slobodu, troch policajtov prepustili © SITA Všetky práva vyhradené.