Úvod > Spravodajstvo > Ekonomika > Smer-SD pretvoril minimálnu mzdu na politickú agitku, tvrdí SaS a hovorí o vyšších odvodoch

Smer-SD pretvoril minimálnu mzdu na politickú agitku, tvrdí SaS a hovorí o vyšších odvodoch

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 10. október (WebNoviny.sk) - Na zvýšenie minimálnej mzdy na 520 eur, ktoré schválila v stredu vláda, reagovala aj opozičná strana Sloboda a solidarita.

Záujem o pracujúceho človeka


Vládou schválený rast minimálnej mzdy o 8,33 % je rýchlejší ako rast priemernej mzdy, upozornili v tlačovej správe predstavitelia strany SaS.

Vláda Petra Pellegriniho podľa liberálov len potvrdzuje, že Smer-SD pretvoril minimálnu mzdu na politickú agitku, ktorou predstiera záujem o pracujúceho človeka.

"Schválená minimálna mzda vo výške 520 eur na rok 2019 zvýši mzdové náklady zamestnávateľov na práce, ktorých hodnota tejto sume nezodpovedá, a takisto odvody zamestnancom," upozorňuje podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Podmienky pre služby načierno


To sú podľa nej ideálne podmienky na to, aby na trhu chýbali niektoré služby, alebo sa zabezpečovali načierno, čo je ten pravdepodobnejší scenár.

Minimálna mesačná mzda na Slovensku sa od začiatku budúceho roka zvýši zo súčasných 480 eur na 520 eur. V stredu o tom rozhodla vláda.

Najnižší hrubý zárobok za každú odpracovanú hodinu stúpne na 2,989 eura zo súčasných 2,759 eura. Čistý príjem zamestnanca pracujúceho za minimálnu mzdu tak oproti tomuto roku vzrastie o 27,17 eura na 430,35 eura.

 Viac k témam: minimálna mzda, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Smer-SD pretvoril minimálnu mzdu na politickú agitku, tvrdí SaS a hovorí o vyšších odvodoch © SITA Všetky práva vyhradené.