Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku

Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) - Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair podpísala rámcovú kolektívnu zmluvu s odborovým zväzom palubného personálu v Nemecku Ver.di. Zmluva pokrýva všetkých palubných pracovníkov firmy v krajine.

Táto dohoda, o ktorej budú hlasovať palubní zamestnanci, potvrdzuje aplikáciu nemeckej pracovnej legislatívy a znamená zvýšenie platov a ďalšie benefity pre všetkých palubných pracovníkov v Nemecku v nasledujúcich dvoch rokoch. Ryanair o tom informoval v správe, ktorú vo štvrtok poskytol agentúre SITA.

Letecká spoločnosť zároveň uviedla, že jej palubní pracovníci v Taliansku prevažnou väčšinou, a to 88 percentami hlasov, odsúhlasili kolektívnu zmluvu podpísanú nedávno medzi Ryanairom a tromi hlavnými odborovými zväzmi zastupujúcimi týchto pracovníkov, a to zväzmi FIT CISL, ANPAC a ANPAV.Viac k témam: letecká spoločnosť, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk - Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.