Úvod > Spravodajstvo > Svet > Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho

Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho

Dalšie články v kategórií

MILÁNO 14. marca (WebNoviny.sk) - Predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani sa ocitol pod paľbou kritiky za svoje vyjadrenia, v ktorých chválil talianskeho diktátora Benita Mussoliniho.

Tajani pre Radio 24 v stredu večer povedal, že Mussolini spravil niektoré "pozitívne veci", vrátane zlepšenia talianskej infraštruktúry, než "vyhlásil vojnu celému svetu, nasledoval Hitlera a než podporil rasové zákony", ktoré zbavili práv Židov.

Tajaniho, člena strany Forza Italia expremiéra Silvia Berlusconiho, za jeho slová skritizovali osobnosti naprieč politickým spektrom v Taliansku i v zahraničí.

Taliansko sa ťažko vyrovnávalo so svojou fašistickou minulosťou a nový nárast populizmu v krajine priniesol so sebou aj spomienky na dve desaťročia Mussoliniho vlády, ktorá trvala až do jeho popravy v roku 1945.Zdroj: Webnoviny.sk - Predseda Európskeho parlamentu sa ocitol pod paľbou kritiky, v rozhovore chválil Mussoliniho © SITA Všetky práva vyhradené.