Úvod > Festivaly > Na koho to slovo padne

Na koho to slovo padne

Dalšie akcie v kategórií

Na koho to slovo padne
Dátum:
18.9. - 18.9.2019
Čas konania:
19:00
Názov:
Na koho to slovo padne
Miesto:
Námestie SNP 489/33
Usporiadateľ
Divadlo Astorka Korzo´90 (Nám.SNP 33), Bratislava
Popis akcie:
Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier postavená na pätici oduševnených výkonov prichádza na naše pódium! Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa predstavia v grotesknom príbehu piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Predstavenie, ktoré sa môže pýšiť cenou DOSKY ako Objav sezóny, vypáli jeden gag za druhým, až kým nepadneme od smiechu.
Inscenácia Na koho to slovo padne pôvodne vznikla ako ročníková práca na Vysokej škole múzických umení pred dvadsiatimi rokmi. Naštudovali ju piati mladí herci Latinák, Kemka, Miezga, Jakab a Kobielsky v réžii Petra Mankoveckého. Dramaturgiu vytvoril Peter Pavlac, autorom pôvodnej hry je maďarský spisovateľ, dramaturg a dramatik Gábor Görgey. Za dve desaťročia precestovala inscenácia svet a s úspechom ju uviedli v USA, Austrálii, Srbsku, Maďarsku či vo Francúzsku.
Preklad: Peter KováčRéžia: Peter MankoveckýDramaturgia Peter PavlacScéna a kostýmy: Tatiana ŠulíkováVýber hudby: Peter MankoveckýÚčinkujú: Róbert Jakab, Juraj Kemka, Vladimír Kobielsky, Marián Miezga, Lukáš Latinák.Ticketportal nezodpovedá za zmenu účinkujúcich. Zmena programu vyhradená.Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.
Objednať cez TicketPortál