bratislava.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Bratislava

Akcie 1-20 z 507

AKCIE A PODUJATIA Bratislava a okolie

Pstruh - koncert / prekvapenie

29.5. - 29.5.2017 / 18:00

Miesto konania: Primaciálne námestie 494/2
Dátum: 29.5.2017Čas: 18:00Miesto: Primaciálny palác, Bratislava Konvergencie Vám prinášajú ďalší skvelý projekt!Komorná hudba je o priateľstvách, ktoré nemôžu vzniknúť bez stretnutí. Jedno z najobľúbenejších diel komornej literatúry vzniklo vďaka stretnutiu Franza Schuberta so známym spevákom Johannom Michaelom Voglom v dome ich spoločného priateľa v marci roku 1817. Tým priateľom bol Franz von Schober, zanietený interpret Schubertových piesní. V lete roku 1819 sa Vogl spolu so skladateľom vybrali na koncertné turné do spevákovho rodného mesta Steyr v Hornom Rakúsku. Išlo o jednu z mála ciest, s výnimkov pobytov v Želiezovciach, ktoré Schubert mimo Viedne podnikol. Na tejto ceste začal skladateľ pracovať na kvintete, ktorého finále tvoria variácie na jeho pieseň Pstruh. Dielo malo byť určené jednému z Voglových priateľov, amatérskemu hráčovi na dychových nástrojoch a na violončele Silvestrovi Paumgartnerovi, ktorý vo svojom dome organizoval hudobné večierky. Kompozícia získala definitívnu podobu po návrate do Viedne, no majstrovské dielo 22-ročného skladateľa vyšlo tlačou až desať rokov po svojom vzniku a rok po predčasnej smrti svojho tvorcu. Kvinteto obsahuje všetko, čo na Schubertovi obdivujeme: očarujúce melódie génia romantickej piesne, výlety do vzdialených tónin, spontánnu i rafinovanú hravosť, ale i okamihy melanchólie, ktoré sa však napokon rozplynú v radostnej atmosfére finále. Tento koncert je iný, hravý a s trochou napätia, podobne ako rybačka. Zaznie Schubertovo kvinteto Pstruh, no neprezradíme zatiaľ mená účinkujúcich. Vstupné: 10,00 EUR - voľné sedenieZľavy: bez nároku na zľavy.

Pstruh - koncert / prekvapenie

La Traviata - Artmax opera

29.5. - 29.5.2017 / 19:00

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála F
Hviezdny tenor a režisér Rolando Villazón naštudoval pravdepodobne Verdiho najznámejšie majstrovské dielo pre Festspielhaus v Baden Baden. Jeho poňatie je plné farieb, života a emócií. Villazónov podpis ako speváka aj režiséra je tu nezameniteľný. Ako Alfredo Germont sa celosvetovo preslávil pred 10 rokmi. Teraz tento spevák mexického pôvodu režíroval Traviatu plnú energie, s dôrazom na detail a dokonca s náznakom melanchólie. Villazón si zvolil neobyčajný prístup presunutím akcie veľkej a tragickej milostnej aféry medzi Alfredom a kurtizánou Violettou do farebného a hlučného sveta cirkusu. Olga Peretyatko ako Violetta podáva „fantastický obraz hlavnej postavy kolísajúc medzi adolescentnou radosťou zo života, zrelým nadhľadom a úzkosťou“ (Stuttgarter Zeitung). Jej partner je mladý brazílsky tenor Atalla Ayan ako žiarlivý Alfredo.  Simone Piazzolla ako Alfredov prísny otec Giorgio Germont dodáva svojim spevom silný pocit ´talianskosti´ na javisku (Neue Zürcher Zeitung). Dirigentom je mladý španielsky dirigent Pablo Heras-Casado.

La Traviata - Artmax opera

Nová scénička

29.5. - 29.5.2017 / 10:30

Miesto konania: Živnostenská 1
NOVÁ SCÉNIČKA Zahrajme sa na divadlo.   Divadelné dielne v Štúdiu Olympia. Cieľom projektu je ukázať deťom, ako vzniká divadelné predstavenie, podnietiť ich fantáziu a kreativitu a súčasne v príbehu, ktorý si sami vytvoria, pochopiť a prežiť ponaučenie, ktoré príbeh, rozprávka, bájka prináša. Vhodné pre deti materských a základných škôl, pre deti od 5 do 12 rokov. Maximálny počet detí je 50.    

Nová scénička

VIBRATOR-PLAY

29.5. - 29.5.2017 / 19:00

Miesto konania: Viedenská cesta 10
Miesto konania: Divadlo Aréna, Viedenská cesta 10, BRATISLAVA   Sarah Ruhl: Vibrator-play hra o vášni, pravej láske a orgazmoch Americká autorka Sarah Ruhl, finalistka prestížnej Pulitzerovej ceny a Tony awards prináša divácky atraktívny príbeh zo začiatku dvadsiateho storočia v hre Vibrator-play.Uznávaný gynekológ Doktor Givings sa rozhodne vynájsť liečebnú metódu, ktorá pomôže ženám v boji s hystériou. Na základe svojich pokusov a pod vplyvom Edisonovej elektrifikácie dospeje k významnému objavu, ktorý má upokojiť ženskú dušu i telo – vibrátor. Poctivú liečbu podstupuje rozmaznaná Sabrina Daldryová, extrovertný umelec Leo a napokon i samotná lekárova manželka Catherine.Konzervatívne spoločenské konvencie narážajú v komických situáciách na prvé lastovičky moderného sveta, prekvapivo nespútané emócie, ktoré majú za následok vtipné nedorozumenia, no atmosféra ostáva naďalej romantická. Rozkošný príbeh v nádherných historizujúcich kostýmoch francúzskeho výtvarníka Georgesa Vafiasa režíruje Juraj Bielik, ktorý vytvoril v Divadle Aréna úspešné inscenácie Írska kliatba a Closer. Réžia: Juraj BielikHrajú:Dr. Givings: Michal JánošCatherine Givings: Dominika KavaschováSabrina Daldry: Natália PuklušováAnnie: Karin HayduLeo Irving: Ján JackuliakElizabeth: Mara LukamaPán Daldry: Gregor Hološka

VIBRATOR-PLAY

MUŽI SA MINULI (Dáša, Rút & Sisa)

29.5. - 29.5.2017 / 19:30

Miesto konania: Františkánske nám. 7
Miesto konania/Place of event: Divadlo GUnaGU, Františkánske námestie 7, Bratislava MUŽI SA MINULI(Dáša, Rút & Sisa) Čierna komédia o manželstve. S mužmi ťažko, bez nich ešte ťažšie. Sledujeme tri veľmi turbulentné vzťahy: ex modelku a jej bohatého podnikateľa, bývalú pankáčku a jej pobožného manžela a nakoniec submisívnu ženu, týranú vlastným partnerom. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých mužov v príbehu stvárňuje Táňa Radeva. Po rokoch v divadle GUnaGU opäť hosťuje režisérka Soňa Ferancová, ktorá Klimáčkov text naštudovala ako modernú komédiu o rozbitých vzťahoch dnešných ľudí. Hrajú: Táňa Radeva, Viktor Horján, Martin Meľo, Martin HronskýAutor: Viliam KlimáčekHudba: Slavo SolovicKostýmy: Simona VachálkováRéžia: Soňa FerancováPo začiatku predstavenia nie je možný vstup do sály.Ak sa vstupenky nevypredajú v predpredaji, dajú sa zakúpiť aj hodinu pred predstavením v pokladni divadla.

MUŽI SA MINULI (Dáša, Rút & Sisa)

ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana

29.5. - 29.5.2017 / 19:00

Miesto konania: Tyršovo nábrežie
Popis/Description:(Divadlo Olgy Belešovej a Romana Pomajba) ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana - nová komediálna hra – voľné pokračovanie úspešnej komédie „Poradňa krásy Šereď“.- Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu – s dvojicou výborných komediálnych hercov, a to Oľga Belešová ako Pani Erika a Roman Pomajbo ako Pán Milan.Pani Erika, odborníčka na všetko, sa vrhla na novú podnikateľskú aktivitu. Slovensko je už skrásnené vďaka Poradni krásy ŠEREĎ, teraz treba pomôcť tým, ktorí ešte nenašli svoju lásku. S úžasným a úplne novým kolegom Pánom Milanom nájdu lásku každému z vás. Spolupráca: Zuzana Golianová, Simona Vachálková, Ivan PredmerskýHrajú: Oľga Belešová (pani Erika) a Roman Pomajbo (pán Milan) Ticketportal nezodpovedá za zmenu účinkujúcich. Zmena programu vyhradená.

ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana

Maľba akrylom - MOTÝĽ (Melita Gajdúšková)

29.5. - 29.5.2017 / 17:00 - 20:00

Miesto konania: Centrum Svet možností, Tehelná 25, Bratislava
Výtvarný kurz modernej maľby akrylom. Téma: MOTÝĽ Príďte si s nami namaľovať motýľa moderným akrylom. Prskanou, vyškrabovanou technikou, pomocou špachtle na plátno, alebo kartón. Určite si vytvoríte krásne umelecké dielko, ktoré vám doma na stene bude robiť radosť. Všetky pomôcky a farby sú vám na kurze k dispozícii. Prineste si iba zásterku, alebo plášť, aby ste sa od farieb nezašpinili. Lektorka: Melita Gajdúšková Dátum a čas: 29.5.2016 od 17 - 20 hod. Dĺžka kurzu: 3 hodiny Miesto: Centrum Svet možností, Tehelná 25, Bratislava V našich priestoroch sa prezúvame - k dispozícii sú papučky, alebo si prineste vlastné prezuvky. Ďakujeme :) Cena: 25 € Po registrácii min. 3 osôb vám pošleme platobné podmienky na úhradu ceny kurzu. Rezervujte si miesto vyplnením prihlasovacieho formulára: http://www.svetmoznosti.sk/kreativne-kurzy/malba-akrylom-motyl-melita-gajduskova

Maľba akrylom - MOTÝĽ (Melita Gajdúšková)

RAJ ALEBO LÁSKA JE MO-DRINA

29.5. - 29.5.2017 / 19:00

Miesto konania: Školská 14
Miesto konania/Place of event: TICHO a spol., Školská 14, Bratislava Zoskupenie Stopy snovRAJ ALEBO LÁSKA JE MO-DRINAčo nám behá hlavou počas príprav jednej premiéry„Našich úžasných hercov zoskupenia Stopy snov vždy lákala téma lásky a musíme sa priznať, že my sme ju jemne odsúvali, aby sme nezabŕdli do vecí, ktoré sú také krehké a môžu byť aj veľmi zraňujúce. Ale vrátilo sa nám to naplno. Na otázku, o čom by sme mali hrať novú hru – bola odpoveď jednoznačná. O láske. Rozprávame sa, opäť spolu premýšľame. A cítime, ako je téma lásky ľudí s postihnutím stále tabu.“, pedagógovia DSS PRIMA a divadelníci z TICHO a spol. Hrajú: Darina Pomichalová, Martina Kaňková, Tatiana Blažeková, Barbora Dragúňová, Emil Andruška, Miroslav Fischer, Martin Babin, Ján Grék, Michala Jariabková a Patrícia Garajová, Alena Horňáková, Martina Jakubcová, Mirjana Tureničová, Viera Pribilová, Alexander Slamka, Sandra Mandáková – tanečnica, Dávid Selecký – tanečník. Réžia: Róbert Horňák. Vstupné/Entry: 3 Eur Ticketportal nezodpovedá za zmenu účinkujúcich. Zmena programu vyhradená.

RAJ ALEBO LÁSKA JE MO-DRINA

Baby šéf

29.5. - 29.5.2017 / 14:50

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála B
Režisér filmu Madagaskar Tom McGrath vás pozýva do kina na animovanú komédiu Baby šéf, v ktorej sa zoznámite s veľmi zvláštnym bábätkom. Nosí totiž elegantný oblek s kravatou, hovorí hlbokým hlasom a má vždy „po ruke“ zásobu nemiestnych vtipov. A tiež sa správa ako tajný agent. To si veľmi rýchlo všimne jeho starší brat Tim, ktorý z jeho príchodu do rodiny veľmi veľkú radosť nemá. Doteraz bol jedináčikom, ktorý mal všetku rodičovskú lásku, a to mu samozrejme vyhovovalo. Naviac sa zdá, že rodičia si nič zvláštne na novom prírastku nevšimli. A tak sa Tim snaží odhaliť túto záhadu. Baby šéf je v skutočnosti veľký boss. Navonok síce pôsobí ako milé bábätko, ale vo svojom vnútri je to skúsený biznismen posadnutý obchodnými úspechmi. Pracuje pre organizáciu BabyCorp a jeho hlavným poslaním je zistiť, prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky. Kým lásky k deťom ubúda a podiel BabyCorp na trhu klesá, o to rýchlejšie rastú výsledky konkurenčnej spoločnosti Šteňa a. s. Tá namiesto detí presadzuje do rodín malých chlpatých domácich maznáčikov. Jej zakladateľ Francis E. Francis si môže byť spokojný a veriť, že deti z biznisu s láskou úplne odstráni. Baby šéf sa musí so svojimi pomocníkmi z BabyCorp vydať na špeciálnu misiu za záchranou rodičovskej lásky. A aby v boji proti konkurencii uspel, musí na svoju stranu získať aj svojho staršieho brata. A ako to dopadne? To zistíte vo svojom kine už v apríli.

Baby šéf

Baby šéf

29.5. - 29.5.2017 / 15:50

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála A
Režisér filmu Madagaskar Tom McGrath vás pozýva do kina na animovanú komédiu Baby šéf, v ktorej sa zoznámite s veľmi zvláštnym bábätkom. Nosí totiž elegantný oblek s kravatou, hovorí hlbokým hlasom a má vždy „po ruke“ zásobu nemiestnych vtipov. A tiež sa správa ako tajný agent. To si veľmi rýchlo všimne jeho starší brat Tim, ktorý z jeho príchodu do rodiny veľmi veľkú radosť nemá. Doteraz bol jedináčikom, ktorý mal všetku rodičovskú lásku, a to mu samozrejme vyhovovalo. Naviac sa zdá, že rodičia si nič zvláštne na novom prírastku nevšimli. A tak sa Tim snaží odhaliť túto záhadu. Baby šéf je v skutočnosti veľký boss. Navonok síce pôsobí ako milé bábätko, ale vo svojom vnútri je to skúsený biznismen posadnutý obchodnými úspechmi. Pracuje pre organizáciu BabyCorp a jeho hlavným poslaním je zistiť, prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky. Kým lásky k deťom ubúda a podiel BabyCorp na trhu klesá, o to rýchlejšie rastú výsledky konkurenčnej spoločnosti Šteňa a. s. Tá namiesto detí presadzuje do rodín malých chlpatých domácich maznáčikov. Jej zakladateľ Francis E. Francis si môže byť spokojný a veriť, že deti z biznisu s láskou úplne odstráni. Baby šéf sa musí so svojimi pomocníkmi z BabyCorp vydať na špeciálnu misiu za záchranou rodičovskej lásky. A aby v boji proti konkurencii uspel, musí na svoju stranu získať aj svojho staršieho brata. A ako to dopadne? To zistíte vo svojom kine už v apríli.

Baby šéf

Chatrč

29.5. - 29.5.2017 / 16:50

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála H
Film CHATRČ je adaptáciou knihy Williama P. Younga, ktorá oslovila milióny čitateľov po celom svete a mnohým z nich zmenila život. Ide o príbeh, ktorý mnohým ľuďom utíšil duchovný hlad a odpovedal na odvekú otázku, prečo Boh neurobí niečo s bolesťou a zlom tohto sveta. Mack Phillips (Sam Worthington) za tragických okolností príde o svoju milovanú dcérku Missy. V stave hlbokého zúfalstva dostáva list, v ktorom ho Boh pozýva na stretnutie presne tam, kde sa tragédia odohrala. Mackov hlboký žiaľ je konfrontovaný s večnosťou a on zrazu prežité utrpenie vníma úplne inak. Láska a odpustenie, náročná cesta zmierenia a milosrdenstvo nakoniec prinesú radosť do duše otca, ktorý sa so stratou dcéry zmieri a vyrovná.

Chatrč

Cuky Luky Film

29.5. - 29.5.2017 / 18:25

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála I
CUKY LUKY FILM porozpráva príbeh začiatku šialeného priateľstva, ktoré ich navždy zmení. Cuky (Petra Polnišová) je neuznaná video bloggerka s túžbou po sláve, Luky (Zuzana Šebová) zas celebrita na výslní, ktorá má všetko, čo by si človek mohol priať. Okrem jedinej jednej veci - lásky. Aby Luky získala muža svojich snov, musí z obyčajnej ženy z ľudu vytvoriť Miss. Čo sa však stane, ak tou obyčajnou ženou bude práve expertka na trapasy, Cuky?

Cuky Luky Film

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou

29.5. - 29.5.2017 / 15:00

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála J
Animovaná komédia „DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou“ prinesie podvodnú zábavu na viac ako jeden nádych. Zem zaplavili nekonečné oceány, celé ľudstvo sa odsťahovalo o dom ďalej a život na dokonalej modrej planéte riadia prapodivní tvorovia z hlbín. V jednej podmorskej kolónii žije chobotnička Deep, neurotická kreveta Elis a nemotorný morský čert Evo. Traja kamaráti znamenajú pochopiteľne trikrát viac nezbedností. Tá posledná je naozaj kolosálna. Ich idylickému údoliu hrozí úplná skaza, a preto táto partička kamarátov sa vyberajú hľadať záchranu. Cestou sa k nim pridá muréna rovnako hladná ako osamotená a dohromady objavia vodný svet, o ktorom nemali ani poňatia. Čakajú ich rybie zombies, speváčka na Titanicu, rapujúca armáda krabov, zaplavená Broadway, jazda metrom, diabolský tučniak a pravdepodobne najhlúpejší delfín, čo kedy žil na svete. Nakoniec objavia nečakané tajomstvo a dostanú šancu obnoviť zašlú slávu oceánov. Keď je všade voda, to najväčšie dobrodružstvo je mokré! Výpravám do hlbokého sveta pod hladinou vládol Jules Verne s kapitánom Nemom na palube Nautila. Farebný morský život viditeľný dokonca z vesmíru objavil pre film až iný Nemo. On, Dory a ďalší nasledovníci, ktorí pod vodou naozaj žijú, ukázali, že morské hlbiny sú preplnené veľkými i malými príbehmi, dobrodružstvom a dobrou náladou. Animovaná komédia DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou prináša príbeh z čias, keď náš svet je už bez ľudí a celý je zaplavený vodou. Jej hrdinovia sú potom rovnako skvelí ako úplne nepravdepodobní. Malá chobotnička Deep je všetko, len nie záchranca. Neposedný, tvrdohlavý, zvedavý - všetko, ale naozaj všetko si chce vyskúšať. „Učí sa proste plávať tak, že skočí do vody.“ Morský čert Evo síce ohromuje ostrými zubami, no povesť hlbinného netvora mu však kazí fakt, že je dobrosrdečný, priateľský, pomerne nemotorný a máva aj dlhé vedenie. Kreveta Elis je zasa opatrná až neurotická, zasnená, romantická, no i napriek tomu oboch chlapcov často vyťahuje z problémov. Ale keď príde na vec, pokojne si pred nimi dá dole i pancier. A dravá muréna Maura? Tú trápi, že je osamelá a bez priateľov. Nuž, je ťažké mať kamarátov, keď ich hneď zjete.

DEEP: Dobrodružstvo pod hladinou

Kráľ Artuš: Legenda o meči

29.5. - 29.5.2017 / 15:40

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála C
Uznávaný anglický režisér a scenárista Guy Ritchie (Zbaľ prachy a vypadni!, Sherlock Holmes, Krycie meno: U.N.C.L.E.) prináša svoj originálny pohľad na klasickú legendu o kráľovi Artušovi a čarovnom meči. V hlavných úlohách uvidíte Charlie Hunnama (Chladnokrvný, Ohnivý kruh, Purpurový vrch), Jude Lawa (Moje čučoriedkove noci, Sherlock Holmes, Anna Karenina, Grandhotel Budapest, Špión), Astrid Berges-Frisbey, Djimon Hounsou či Erica Banu. Keď mladému Artušovi (Ch.Hunnam) zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko (J.Law). Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba...

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

29.5. - 29.5.2017 / 17:00

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála B
Walt Disney uvádza ďalšie pokračovanie najslávnejšej pirátskej série. V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu...

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

29.5. - 29.5.2017 / 15:10

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála F
Walt Disney uvádza ďalšie pokračovanie najslávnejšej pirátskej série. V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu...

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

29.5. - 29.5.2017 / 16:20

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall IMAX
Walt Disney uvádza ďalšie pokračovanie najslávnejšej pirátskej série. V novom dobrodružstve má Jack Sparrow opäť raz smolu a musí čeliť zatiaľ najdesivejšiemu nepriateľovi – mŕtvemu kapitánovi Salazarovi a jeho posádke duchov. Tomu sa podarilo uniknúť z Diabolského trojuholníka a jeho jedinou túžbou je vyhladiť všetkých pirátov – na čele s Jackom, s ktorým má staré nevyrovnané účty. Jack má jedinú šancu – nájsť bájny Poseidónov trojzubec, ktorý svojmu držiteľovi prepožičiava moc ovládať na povel morské vody. K tomu však potrebuje pomoc krásnej astronómky Cariny a Henryho, tvrdohlavého mladého námorníka kráľovskej flotily. Na palube Jackovej chatrnej lode vyplávajú zvrátiť nepriazeň osudu...

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Polina

29.5. - 29.5.2017 / 21:10

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála K
Polina (Anastasia Shevtsova) sa už ako malé dievčatko stala žiačkou profesora Bojinského, významného učiteľa klasického tanca a prísneho perfekcionistu. Ten ju od prvých tanečných krokov smeruje na dráhu klasickej ruskej baletky a Polina je na najlepšej ceste stať sa členkou baletného súboru prestížneho moskovského Veľkého divadla. Jedného dňa sa však zúčastní predstavenia francúzskeho súboru moderného výrazového tanca, ktoré ju nečakane rozruší a rozhodí. Zažije totiž umelecký šok, ktorý ju úplne vykoľají a zmení jej doterajší život. Týmto okamihom končí všetko, v čo doteraz verila a o čo sa usilovala. Vzdáva sa nádejných začiatkov na prestížnej, ale konzervatívnej scéne Veľkého divadla a odcestuje do Francúzska, do Aix-en-Provence k slávnej choreografke Lirii Elsaj (Juliette Binoche). Vytrvalosť, odhodlanie a tvrdá práca Polinu postupne privedú až k posadnutosti tancom, ale aj napriek tomu sa nedokáže presadiť. Stále sa podvedome pohybuje v zajatí ruského klasického tanečného drilu a nedokáže presadiť svoju osobnosť a svoje jedinečné ja. Nedokáže tanec vnútorne prežívať, namiesto toho neustále hľadá predovšetkým dokonalosť. Zúfalá a sklamaná Polina sa sťahuje sa do Antverp, kde začína nový život a kariéru ako servírka v bare. Napriek tomu neprestáva v tanci hľadať svoju vlastnú cestu. Učí sa pozorovať život okolo seba a objavuje v ňom novú inšpiráciu i tanečného partnera. Režisérom filmu natočeného podľa grafického románu Bastiana Vives je spolu s Valérie Müller slávny francúzsky choreograf Angelin Preljocaj.

Polina

Putovanie tučniakov: Volanie oceánu

29.5. - 29.5.2017 / 16:00

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála K
Príbeh malého tučniaka, chystajúceho sa na svoju prvú cestu k moru, nás privádza do ľadového kráľovstva vzdialenej Antarktídy. Tak, ako každý tučniak i náš hrdina počúva tajomné volanie, ktoré ho láka na ďalekú púť do neznáma. V zásadných chvíľach dospievania sú mu oporou matka a múdry otec, ktorý vďaka svojim skúsenostiam a autorite dodáva odvahu i ďalším členom skupiny a pomáha im čeliť ťažkostiam a nástrahám. Pokračovanie oscarového filmu Putovanie tučniakov (2005), nakrútil francúzsky režisér Luc Jacquet v 4K rozlíšení, s využitím najmodernejšej technológie, vrátane ponoriek a dronov. Dobrodružstvo v najodľahlejšej časti našej planéty sa mu vďaka tomu podarilo zachytiť tak, ako bolo ešte pred niekoľkými rokmi nemysliteľné...

Putovanie tučniakov: Volanie oceánu

Strážcovia galaxie 2

29.5. - 29.5.2017 / 15:30

Miesto konania: CINEMAX Bratislava Bory Mall Sála I
Peter Quill, prezývaný sám sebou Star Lord, a partia jeho excentrických priateľov sa vydávajú cez najvzdialenejšie končiny vesmíru, aby opäť zachránili Galaxiu a tajomstvo jeho rodičov. Starí nepriatelia sa stávajú novými spojencami a na pomoc prichádzajú aj ďaľšie obľúbené postavy z rozpínajúceho sa filmového vesmíru štúdia Marvel. Diváci sa môžu tešiť na veľké herecké hviezdy v nečakaných úlohách a to všetko v v rytme najväčších hitov 70-tych rokov...

Strážcovia galaxie 2
Akcie 1-20 z 507

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bratislava, mapa Bratislava-staré mesto, Bernolákovo, Dunajská Lúžna, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Marianka, Most pri Bratislave, Rovinka,svätý Jur, Senec, Zálesie
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang