bratislava.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Bratislava

Akcie 1-6 z 6

AKCIE A PODUJATIA Bratislava a okolie

Letný denný tábor v Lamači

1.4. - 31.8.2016 / 07:45 - 17:00

Miesto konania: SCL - Malokarpatské nám.
Máte doma živé striebro a radi by ste mu dopriali aktívne vyžitie počas letných prázdnin? Cena pre deti s trvalým pobytom v Lamači - 64 €/týždeň Bližšie informácie nájdete: na ľavej strane pod sekciou ŠPORT/LETNÝ DENNÝ TÁBOR

Letný denný tábor v Lamači

Pobyt so štátnou účelovou dotáciou na rekondičné a

19.4. - 5.12.2016

Miesto konania: V Hoteloch SOREA a v Hoteli ZámokTopoľčianky
Pobyt so štátnou účelovou dotáciou na rekondičné aktivity Hotelová spoločnosť SOREA a Hotel Zámok Topoľčianky prichádzajú s ponukou cenovo zvýhodnených rekondičných aktivít so štátnou účelovou dotáciou pre nepracujúcich dôchodcov SR.

Pobyt so štátnou účelovou dotáciou na rekondičné a

Zvýhodnené rekondičné pobyty pre dôchodcov

19.4. - 5.12.2016

Miesto konania: Hotely SOREA a Hotel Zámok Topoľčianky
Hotelová spoločnosť SOREA a Hotel Zámok Topoľčianky prichádzajú s ponukou cenovo zvýhodnených dovolenkových pobytov so štátnou účelovou dotáciou pre nepracujúcich dôchodcov SR.

Zvýhodnené rekondičné pobyty pre dôchodcov

Rodinné záležitosti

12.5. - 29.7.2016 / 18:00

Miesto konania: TOTO! je galéria, Moskovská 29, Bratislava
otvorenie výstavy – štvrtok 12. 5. 2016 o 18.00 hod. Keď dvaja robia „to isté“ – nikdy to nie je „to isté“. Keď dvaja ilustrátori tvoria knižky pre deti (dokonca niekedy aj „tie isté“), každý z nich hľadá vo svojej hlave a vo svojej ruke niečo „iné“, čím vytiahne to dôležité z príbehu do čitateľovej hlavy. Ale keď sa jedná o otca (Ľubomíra) a syna (Martina), je vopred jasné, že keď ich diela ukážeme návštevníkom galérie, takmer každý z nich sa bude pýtať: „Ako sa navzájom ovplyvnili?“, „Kde sú v ich diele podobnosti?“. Najjednoduchšie je priznať, že to láka – pozrieť sa na príbeh ilustrácie ako na príbeh života jej tvorcov. Láka pozerať sa na proces tvorby „medzi generáciami“, medzi najbližšími ľuďmi. Je ich vzájomný vplyv ich výhrou alebo prehrou? A je vôbec vzájomný? Možno preto „to“ chcelo trochu odvahy, vystaviť diela dvoch autorov v jednom priestore. Výstava Rodinné záležitosti Ľubomíra a Martina Kellenbergerovcov však nie je len pohľadom na autorov, prierezom ich tvorby. Je koncipovaná tak, aby diváka viedla takmer šesťdesiatimi rokmi vývoja knižiek pre deti, ukazovala mu, ako sa vyvíjalo myslenie ilustrátorov, aj to čo sa „páčilo“ a čo „stačilo“ deťom v jednotlivých generáciách. Hľadá spojenia a súvislosti nielen v technike – je v zásade jedno, či autori používajú pero, štetec, ale najmä vo vierohodnosti zobrazenia, v spôsobe „rozprávania“ príbehu. Obrázky otca na stenách galérie komunikujú s obrázkami syna, spájajú sa v emócii, v podobnom vnímaní textu naratívnym spôsobom. Oboch spája spôsob ukotvenia, zastavenie príbehu v čase – akoby stlačili spúšť fotoaparátu. Príbeh ilustrácii Ľubomíra a Martina Kellenbergerových nájdete na stenách TOTO! je galéria od 12. 5. 2016 do 29. 7. 2016.

Rodinné záležitosti

Deň detí - rytiersky turnaj

11.6. - 11.6.2016 / 09:30 - 13:00

Miesto konania: Malokarpatské námestie
Tešíme sa na Vás

Deň detí - rytiersky turnaj

Denný letný tábor Hrajme sa na povolania

11.7. - 15.7.2016 / 08:00 - 17:00

Miesto konania: Bratislava
5-dňové zábavno-náučné programy rozvíjajúce zručnosti, kreativitu a individualitu detí vo veku 6 – 12 rokov V priebehu dní sa budú mať možnosť deti hrať na rôzne povolania zo sveta dospelých. Každý deň si vyskúšajú iné povolanie a zoznámia sa s reálnym prostredím, v ktorom sa povolania vykonávajú. Vyskúšajú si povolania z oblasti televízie, športu, umenia, parlamentu, múzea, kaderníckeho salónu... Deti sa budú môcť zapojiť do množstva úloh, hier a zábavy a tak zbierať cenné skúsenosti z každodenného života dospelých

Denný letný tábor Hrajme sa na povolania
Akcie 1-6 z 6

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Bratislava, mapa Bratislava-staré mesto, Bernolákovo, Dunajská Lúžna, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Marianka, Most pri Bratislave, Rovinka,svätý Jur, Senec, Zálesie
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang